Narodenie dieťaťa je zázrak, je to asi tá najkrajšia úloha ženy, ktorú v živote má. Priniesť si dieťa z pôrodnice znamená začať novú etapu života, ktorá zahŕňa starostlivosť o tohto nevinného človiečika na 24 hodín denne.

plavky

Tehotenstvo a pribúdajúce kilá
Pôrod je však veľkým zásahom do organizmu každej ženy, nastávajú v ňom zmeny rôzneho druhu. Po pôrode však musí riešiť aj hmotnosti, ktorá sa počas tehotenstva výrazne zmenila a väčšinou ide o jej dosť veľký nárast. Všetko je však individuálne a ženy priberajú rôzne v závislosti od fyzických dispozícií, ale aj od apetítu počas deviatich mesiacov tehotenstva. A práve v tomto období treba dávať pozor aj na to, aby sme to s jedením a následným priberaním neprehnali, lebo návrat k pôvodnej hmotnosti je dosť náročný a vyžaduje si veľmi veľa úsilia a sebazaprenia. Mnoho z nás sa po pôrode cíti ako taký malý tank, pár kíl na nás zostane či chceme, alebo nie. Ich strata a návrat k pôvodnej postave je zdlhavý a nie vždy aj úspešný. Ale podstatné je, že každá mama sa nad tým zamýšľa a má záujem s tým aj niečo urobiť. No čaká ju obdobie náročné na odriekanie a fyzickú aktivitu zároveň, pretože hmotnosť sa sama od seba neupraví. Ľahšie sa totiž naberá ako zhadzuje, ale to vie každá z nás veľmi dobre.

dítě

Redukcii hmotnosti treba pomôcť
Starostlivosť o dieťa si vyžaduje byť v pohybe 24hodín denne, niekedy sa pristihnete, že ste sa poriadne ani nenajedli a to je čas, kedy si vlčí hlad vyberie svoju daň v podobe vášho nekontrolovaného prejedania sa, teda zhltnete, čo vám príde pod nos. Toto je najhorší spôsob, ako sa zbaviť nadbytočných kíl, nepravidelná strava a hltanie v rýchlosti vám s vašim problémom nepomôže. Pre svoje telo však môžete urobiť o čosi viac, no stále narážate na bariéru vlčieho hadu a následného nekontrolovaného jedenia, skúste tomu pomôcť a zaobstarajte si niektoré z produktov na zabránenie chuti do jedla, takzvané spaľovače tukov. Ak ste to odsúdili už v zárodku, tak nerobíte veľmi dobre, stojí za to sa nad tým aspoň zamyslieť. Mnoho ľudí sa s podobným problémom už stretlo a tieto potravinové doplnky im výrazne pomohli so zhadzovaním tuku a s modelovaním postavy. Takže ak to myslíte naozaj vážne a chcete pre to urobiť naozaj všetko, čo je vo vašich silách, treba vyskúšať každý ponúkaný nápad.