Mešká mi let. Čo teraz, na koho sa obrátiť a aké odškodné môžem požadovať?

Nemusíte byť agresívna, netolerantná a ani výbušná povaha k tomu, aby ste cítili sklamanie a takisto frustráciu zo situácie, v ktorej sa dôsledkom niekoľkohodinového meškania vášho letu začínajú vaše plány výrazne komplikovať. V takejto situácii za vzniklú škodu určite cítite oprávnenú túžbu po spravodlivej finančnej kompenzácii.

cedule letů

Aká je ale tá „spravodlivá“ miera, respektíve akú čiastku máte nárok požadovať? Pod jej výšku sa totiž podpisuje niekoľko rôznych faktorov, a preto pokiaľ chcete vybaviť primerané odškodné a neuspokojiť sa s ponúknutým minimom, pravdepodobne budete musieť požiadať o odbornú pomoc a následne začať riešiť právnu problematiku s názvom meškanie lietadla odškodné.

  • No nemusí to byť také komplikované, ako sa na prvý pohľad zdá. Pokiaľ do vzniklej veci nezapojíte právnikov, ale miesto toho oslovíte služby, ktoré sa zaoberajú konkrétnym riešením, celá vec môže prebehnúť naozaj ľahko, rýchlo a efektívne vo Váš prospech.

Určite nie ste jediný, komu vzniknuté minimálne 3-hodinové zdržanie narušilo konkrétne plány a požadovať oprávnenú kompenzáciu je tak v tomto prípade skutočne na mieste. Za pravdu vám dáva aj ustanovenie Európskej únie o ochrane spotrebiteľa v leteckej doprave, na základe ktorej je poškodený zákazník oprávnený žiadať finančné odškodnenie do výšky 600 eur.

letištní brána

To ale popravde neznamená, že máte nárok priamo na túto spomenutú čiastku, lebo ako som už naznačil vyššie, pod výšku odškodného sa podpisuje a zvažuje niekoľko faktorov. Každopádne ide o to, že v prípade využitia odbornej pomoci môžete vo vašom konkrétnom prípade vybaviť maximálnu možnú hranicu. Predsa len, ak by ste túto situáciu vybavovali na vlastnú päsť a nemáte za sebou právnickú školu a ani jej základy, ani požadovanú dokumentáciu,pravdepodobne by ste sa museli uspokojiť so spodnou hranicou odškodného.
Pokiaľ teda túžite po spravodlivejšej kompenzácii, okrem odbornejších právnických znalostí navyše potrebujete disponovať potrebnou dokumentáciou, ktorú vám však ten správny poradca vybaví a dodá pomerne rýchlym spôsobom.