Päť potravín, ktorými porazíte boj proti vypadávaniu vlasov


Orechy:Orechy a mandle sú vynikajúcimi zdrojmi živín, najmä biotínu, vitamínov B, omega 3 a 6 mastnými kyselinami, množstvom bielkovín a horčíka, ktoré posilňujú vlasové kutikuly a vyživujú pokožku hlavy. Pridaním zdravých dávok orechov do vašej stravy pomôžete znížiť riedenie a podporiť rast vlasov.

obilí

Quinoa:Na rozdiel od všeobecného názoru, quinoa nie je zrno, ale semená. Považovaná za kompletnú dávku proteínu, quinoa obsahuje všetkých deväť esenciálnych aminokyselín, ktoré prispievajú k silnejším, zdravším vlasom. Táto superpotravina môže pomôcť vyživovať vlasy i vlasovú pokožku zvnútra. Obsah hydrolyzovaného proteínu z quinoa pomôže proti rozštiepeným končekom a jeho obsah vitamínu E pomáha minimalizovať vypadávanie vlasov.

Vajcia a mliečne výrobky: Tieto potraviny s vysokým obsahom bielkovín sú skvelé pre rast a hrúbku vlasov. Jogurty, mlieko a vajcia sú nabité ďalšími základnými živinami, ako je vitamín B12, omega 6 mastné kyseliny, železo a zinok. Ale to nie je všetko, mliečne výrobky sú bohaté na biotín – živinu, o ktorej je známe, že bojuje proti vypadávaniu vlasov, takže by rozhodne mali byť súčasťou vašej stravy.

Špenát:S výživovým profilom, ktorý je schopný súperiť so všetkými potravinami, špenát je jediná listová zelenina, ktorá zaručuje, že vám prinesie svet výživy. Z vitamínov K, A, C, B2, B6, B1, E, mangánu, zinku, železa a omega 3 mastných kyselín viete, že Pepek námorník to s dennou dávkou špenátu nepreháňal. Živiny v špenáte pomáhajú vyživovať pokožku hlavy a vlasov a zabezpečiť ich zdravý rast. Vysoký obsah antioxidantov chráni pred poškodením vlasov a zvyšuje zdravie pokožky hlavy, zatiaľ čo vitamíny B a C podporujú rast vlasov.

špenát

Jahody: Snáď najväčší prínos tohto ovocia je skutočnosť, že jahody pomáhajú predchádzať zriedeniu vlasov a alopécie. Kyselina, ktorá sa nachádza v jahodách, chráni proti alopécii a posilňuje korienky, čím zabraňuje padaniu vlasov. Sú tiež bohaté na kyselinu listovú, vitamín B6 a B5, živiny, ktoré sú skvelé pre vaše vlasy.