Svadba: Ako zúžiť počet pozvaných hostí tak, aby sa nikto neurazil


V prípade svadby, respektíve pri jej organizovaní musíme vyriešiť hneď niekoľko neľahkých postupov a rozhodnutí, pričom k tým prioritným sa radí, ako a koho na našu svadbu pozveme.
Celá vec však nemusí prebiehať ako stereotypná záležitosť, pozvaným hosťom môžu prísť napríklad vtipne svadobne oznamenia https://www.graphicsoul.sk/svadobne-oznamenia/.

vtipné oznámení

Najskôr však musíme mať jasno v tom, komu tieto oznámenia pošleme či lepšie povedané, koho pozvať chceme a naopak komu „nepozvanie“ neskôr vynahradíme ospravedlním či pozvaním na obed. Táto úvaha zrejme nastane, pretože priemerná svadba môže vyjsť na niekoľko tisíc (eur) a preto žiaľ počet pozvaných chctiac nechtiac zúžime.

Preto si v článku môžeme poskytnúť niekoľko rád začínajúc tou, ktorá možno nevyznie ideálne, ale skrátka neberte svadbu ako kamarátske gesto. Viete aj sami, že v tomto prípade by bol zoznam zrejme oveľa širší. A takisto môžete mať ľahšie svedomie z toho, ak nepozvete napr. sesternicu zo strýkovej strany tretieho kolena,… s ktorou ste v živote boli dvakrát. Priateľské a mravné gesto by sa v prípade svadby malo dotýkať v prvom rade tých najbližších rodinných príslušníkov a skutočných, respektíve najlepších priateľov, s ktorými ste kráčali celý čas v tých najťažších i najkrajších situáciách a viete, že na ich svadbe raz nebudete určite chýbať takisto.

pozvánka

Nepozvaným známym to môžete vynahradiť s tvrdením, že na svadbe sa aj tak väčšinou nachádzal iba najbližší rodinný okruh a aby toho nebolo málo, môžete neskôr pre konkrétneho človeka vymyslieť slušné pozvanie s posedením pri káve.

  • Ide o typ kamarátov, ktorí na vás (a vy na nich) posledné roky nemali čas alebo tiež napríklad kolegov, s ktorými máte relatívne fajn vzťahy, čo však ešte nie je dôvod pozvať ich za stôl ako spolusediacich s pár skutočne najlepšími kamošmi a rodinnými príslušníkmi.