Zoznamovanie sa cez internet alebo nájdete lásku svojho života?

Dnes je prakticky možné behom hodiny nájsť a zároveň osloviť toľko ľudí, koľko nestihli naši rodičia za celý život. Pýtate sa, ako je to možné? No predsa pripojením na internet, sociálne siete a zoznamky. Táto cesta zoznámenia dnes fičí v plnom prúde. Pridáte sa?

seznamka

Zatiaľ čo predchádzajúce generácie sa zoznamovali skrz kamarátov či kamarátky, aktivity, večierky alebo skrátka z dôvodu, že bývali na rovnakej ulici, či sa pohybovali v rovnakom okolí, dnešná generácia zapne mobil, tablet, alebo počítač a všetkých známych aj neznámych ľudí má po ruke na jednej ploche, vzdialenosť nie je v komunikácii a zoznámení sa problémom. Navyše môžu vzájomne zdieľať názory, zážitky, záľuby a to nielen vo forme nudného textu, ale aj v podobe zábavných videí, obrázkov či v skratke digitálnych médií. Nevraviac o tom, že vytvorený profil na sociálnej sieti alebo zoznamke dokáže o danom človeku napovedať takmer všetko dôležité a tak ľahko prelomiť ľad. Vzájomné témy na rozhovor či komunikáciu sa digitálnou cestou nájdu pomerne veľmi jednoducho a rýchlo.

Na bežné populárne online zoznamky typu Badoo či Tinder sa možno väčšina z nás pozerá z dvoch uhlov pohľadu, respektíve pri ich používaní nás napadnú zrejme dve úvahy- Na jednej strane pôsobí skutočne sympaticky a nádajne fakt, že relatívne jednoduchým a praktickým spôsobom môžete osloviť nespočetne veľa nezadaných krásnych ľudí a to aj z vášho okolia, no na druhej strane máme akýsi pocit, že ide o hľadanie ihly v kope sena. Je to v podstate bežná ľudská vlastnosť a tou je sýtosť, respektíve čím viac vecí máme k dispozícii, tým sme prieberčivejší, nespokojnejší, hľadáme, vyberáme a nakoniec sa môže stať, že z tak veľkého výberu sa nám zatočí hlava a prakticky nevyberieme nič z toho, čo sme hľadali.
Každopádne mať pred sebou veľký výber a možnosť vzájomnej komunikácie s X počtom ľudí nemusí byť na škodu, vlastne ide o obrovskú príležitosť. Ale je dosť možné, že v tejto príležitosti budete súperiť s konkurenciou a to najmä ak ste muž a oslovíte príťažlivú slečnu. No treba to skúsiť, no nie? Cesta online zoznamiek je skutočne populárna a navštevovaná vo vysokom počte, vlastne cesta klasického zoznámenia sa zaniká.

srdce

Najčastejšie sa na online zoznamkách vyskytujú ľudia vo vekovej hranici 20-30 rokov a tento typ dohadovania rande alebo lepšie povedané vzájomného spoznávania sa, je dnes zaužívaným štandardom.